Το φροντιστήριο της Αθήνας που προσφέρει εκπαίδευση υψηλού επιπέδου σε μαθητές επαρχίας και ακριτικών περιοχών

Μέσα από ένα χρόνο σε πανδημία ο κόσμος άλλαξε. Όλοι οι τομείς της εργασίας αντιμετώπισαν νέα προβλήματα, προσαρμόστηκαν σε πρωτόγνωρες συνθήκες. Η εκπαίδευση δεν αποτελεί εξαίρεση. Προκειμένου να ανταποκριθούμε στις προκλήσεις των καιρών, χρησιμοποιήσαμε την τεχνολογία, εφαρμόσαμε νέες προσεγγίσεις στην εκπαιδευτική διαδικασία, δοκιμάσαμε καινοτόμα εργαλεία. Οι δυσκολίες και τα εμπόδια που παρουσιάστηκαν για τη συνέχιση της εκπαίδευσης σε συνθήκες «lockdown» ξεπεράστηκαν. Τα αποτελέσματα κρίνονται ικανοποιητικά, καθώς φάνηκε πως η πανδημία δε στάθηκε εμπόδιο ικανό να παρακωλύσει την εκπαιδευτική διαδικασία, η οποία συνεχίστηκε απρόσκοπτα επί πολλούς μήνες υποχρεωτικού lockdown.

Από την άλλη, ιδιαίτερες δυσκολίες αντιμετώπισαν οι μαθητές και οι γονείς που δε ζουν στα μεγάλα αστικά κέντρα. Έχοντας ούτως ή άλλως λιγότερες επιλογές εκπαιδευτικών οργανισμών και μικρότερη πρόσβαση σε υψηλού επιπέδου παιδαγωγική ενίσχυση, βρήκαν μπροστά τους το γολγοθά της τηλεκπαίδευσης. Χρόνια ζητήματα που ανέκαθεν ταλάνιζαν την ενισχυτική εκπαίδευση στην επαρχία (έλλειψη καθηγητών συγκεκριμένων ειδικοτήτων, περιορισμένη εμπειρία, παρωχημένο διδακτικό υλικό), ήρθαν στην επιφάνεια εντονότερα, δημιουργώντας επιπλέον άγχος στους μαθητές καθώς πολλοί αισθάνονται ότι βρίσκονται σε μειονεκτική θέση σε σχέση με αυτούς της πρωτεύουσας.

Στο φροντιστήριο ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΟ, πιστεύουμε στην ισότιμη πρόσβαση όλων των μαθητών σε υψηλού επιπέδου εκπαίδευση που θα αναδείξει τις δυνατότητες τους και θα τους βοηθήσει να πετύχουν υψηλούς στόχους ανεξάρτητα από την κοινωνική τους κατάσταση ή τον τόπο διαμονής τους. Με οδοδείκτη μας αυτή την πεποίθηση και με εργαλείο μας την πετυχημένη εμπειρία της τηλεκπαίδευσης, περνάμε στη νέα εποχή!

Το φροντιστήριο ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΟ ανοίγει πια τις πόρτες του σε μαθητές όλης της Ελλάδας, ανεξάρτητα από τον τόπο μόνιμης κατοικίας τους! Με τη βοήθεια ειδικής πλατφόρμας τηλεκπαίδευσης και σύγχρονων διαδραστικών μέσων, είμαστε σε θέση να παρέχουμε την ίδια ποιότητα μαθήματος, για όλες τις τάξεις, όλες τις ομάδες προσανατολισμού, σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας, στις χαμηλότερες τιμές!

Οι μαθητές που επιλέγουν το μάθημα εξ αποστάσεως όπως και οι μαθητές που επιλέγουν τη φυσική παρουσία στην τάξη, έχουν πρόσβαση στο εκπαιδευτικό υλικό, στα διαγωνίσματα και στα διαδικτυακά σεμινάρια και εκδηλώσεις που διοργανώνουμε, ενώ οι γονείς τους πληροφορούνται για την εξέλιξή τους στις τακτικές ενημερώσεις, και έχουν τη δυνατότητα να επικοινωνήσουν όποτε οι ίδιοι επιθυμούν με τους καθηγητές Ειδικά διαμορφωμένα, αυστηρά ολιγομελή τμήματα, θα λειτουργήσουν ήδη από τη θερινή περίοδο για μαθητές λυκείου που αναζητούν εμπέδωση της ύλης και κάλυψη των κενών που άφησε αυτό το δύσκολο σχολικό έτος. Με την έναρξη του νέου σχολικού έτους (2021-2022) στο ωρολόγιο πρόγραμμα τηλεμαθήματος θα ενταχθούν όλες οι τάξεις όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης.

Τι δυνατότητες προσφέρει η εξ αποστάσεως εκπαίδευση:

• Σύγχρονη πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
  • Αλληλεπίδραση εκπαιδευτικού και μαθητών (live τηλεμάθημα)
  • Χρήση ειδικών μέσων διάδρασης (οθόνη-πίνακας, γραφίδα)
  • Eύκολη και γρήγορη πρόσβαση από κινητό, tablet, lap top ή Η/Υ
  • Επεξεργασία κοινόχρηστων αρχείων από μαθητές και καθηγητές σε πραγματικό χρόνο
  • Απορίες πάνω στο διδακτικό αντικείμενο, διάλογοι σε πραγματικό χρόνο
  • Αποστολή αρχείων, εργασιών και ασκήσεων
  • Διόρθωση στην ηλεκτρονική τάξη

Γιατί να επιλέξεις τηλεκπαίδευση στο ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΟ:

• Για να έχεις δίπλα σου έμπειρους, απόλυτα εξειδικευμένους στο αντικείμενό τους εκπαιδευτικούς με το πάτημα ενός κουμπιού
  • Για να έχεις το ίδιο επίπεδο εκπαίδευσης με 30% μειωμένη τιμή σε σύγκριση με το δια ζώσης
  • Για να έχεις ειδικούς συμβούλους επαγγελματικού προσανατολισμού και να συμμετέχεις σε διαδικτυακά σεμινάρια και εκδηλώσεις
  • Για να έχεις όλη την εμπειρία του δια ζώσης μαθήματος χωρίς τη δυσκολία της μετακίνησης ή τον κίνδυνο της πανδημίας.

Σε ποιον απευθύνεται το πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης:

• Σε μαθητές που ζουν σε απομακρυσμένες περιοχές χωρίς πρόσβαση σε κάποια φροντιστηριακή δομή
  • Σε μαθητές της επαρχίας που δεν έχουν τη δυνατότητα να μετακινηθούν εκτός τόπου διαμονής και αναζητούν οργάνωση, εμπειρία και ποιότητα εκπαίδευσης σαν αυτή που παρέχει το ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΟ
  • Σε μαθητές και γονείς που δεν επιθυμούν να διακινδυνεύσουν την δια ζώσης παρουσία σε τάξεις πολλών μαθητών μέσα σε συνθήκες επιδημιολογικής κρίσης, αλλά δεν κάνουν εκπτώσεις στις απαιτήσεις τους από την εξ αποστάσεως μάθηση
  • Σε γονείς που αναζητούν τo καλύτερο φροντιστήριο με το μικρότερο δυνατό κόστος

Επικοινώνησε τώρα με το φροντιστήριο για δωρεάν εγγραφή και θερινά μαθήματα γυμνασίου από 60€ και λυκείου από 80€!!!

Καλώς ήρθες στη νέα εποχή e-learning!